Izdvojeno

Obveze zlatara i urara u svezi gospodarenja otpadom

Slijedom upita naših članova o tome koje obveze imaju obrtnici – zlatari i urari temeljem Zakona o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13), kontaktirali smo Antonija Lozančića, voditelja Službe zaštite na radu i zaštite od požara Kontrol biro-a, s kojim Udruženje obrtnika Split ima sklopljen Ugovor o poslovnoj suradnji temeljem…

Udruženje obrtnika TV

Vijesti

U četvrtak sjednica Zbora Ceha frizera, kozmetičara i pedikera, bira se novi član Odbora Ceha

Dana 11.02.2016. godine (četvrtak) s početkom u 20,30 sati održat će se sjednica Zbora Ceha frizera, kozmetičara i pedikera Udruženja obrtnika Split, u prostorijama Udruženja obrtnika Split na adresi Kliška 13 u Splitu. Na sjednicu se pozivaju svi članovi Ceha, a Dnevni red možete pročitati ovdje.

Prezentacija novog programa osposobljavanja Monter optičkih instalacija

Predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec i zamjenica glavne tajnice Mirela Lekić sudjelovali su na uvodnoj konferenciji EU projekta Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod „OPTI – MONTI – Monter optičkih instalacija“ 29. siječnja u Slavonskom Brodu. „OPTI – MONTI – Monter optičkih instalacija“ projekt je koji se provodi…

Podnošenje izvješća o nenaplaćenim potraživanjima do 20. veljače 2016.

Pravilnikom o obvezujućim mišljenjima, ispravku prijave, statističkim izvještajima i poreznoj nagodbi – NN 78/15. između ostalog, propisana je obveza i postupak podnošenja statističkih izvještaja za obveznike PDV-a koji imaju dospjela, a nenaplaćena potraživanja. Obveznici sastavljanja izvješća su porezni obveznici upisani u registar obveznika PDV-a koji…

30 dana javne rasprave o pravilnicima o hotelima, kampovima i privatnom smještaju

Na internetskim stranicama Ministarstva turizma 2. veljače 2016. objavljeni su prijedlozi izmjena i dopuna četiri pravilnika u svrhu unapređenja poslovanja smještajne ponude u turističkom sektoru. – Tijekom proteklih tjedan dana na kolegiju smo raspravljali koje bi se izmjene i dopune trebale unijeti u nove pravilnike…

Dostava izvješća o licenciranim radovima u šumarstvu

Odredbama novoga Pravilnika o izdavanju, obnavljanju i oduzimanju licencija (odobrenja) za radove iz područja šumarstva, lovstva i drvne industrije od 21. prosinca 2015. godine, člankom 13., utvrđena je obveza nositelja licencija na dostavu pisanoga izvještaja o ugovorenim i izvršenim količinama do zaključno 28. veljače za…

Prijave na besplatni seminar: „Završni obračun i nove obveze obrtnika od 1.1.2016.”

U organizaciji Hrvatske obrtničke komore održat će se seminari u Zagrebu, Splitu i Osijeku na temu „Završni obračun i nove obveze obrtnika od 1.1.2016.”. Seminar je za sve obrtnike besplatan, u Splitu će se održati u ponedjeljak, 08.02.2016.g. od 10,00-14,00 sati u prostorijama Obrtničke komore…

Kako ostvariti pravo na bezolovni benzin koji se koristi u ribolovu

U Narodnim novinama br. 2/16 objavljen je Pravilnik o primjeni Zakona o trošarinama što se odnosi na plinsko ulje obojano plavom bojom za namjene u poljoprivredi, ribolovu, ribogojstvu, akvakulturi, te na povrat plaćene trošarine na bezolovni motorni benzin za namjene u ribolovu, a kojeg je donijelo Ministarstvo…

Prijava poreza na dohodak za 2015. godinu

Samostalne djelatnosti – obveznici poreza na dohodak, za utvrđivanje primitaka i izdataka, primjenu poreznih olakšica te oporezivanje dohotka za 2015. godinu, primjenjuju odredbe nekoliko poreznih propisa. To su odredbe: – Zakona o porezu na dohodak (Nar. nov., br. 177/04. – 136/15.) – Pravilnika o porezu na…

Vodič za obavljanje djelatnosti trgovine putem Interneta

Kao nastavak projekta promocije i razvoja internet trgovine u Hrvatskoj, Ministarstvo gospodarstva je pripremilo Vodič za obavljanje djelatnosti trgovine putem Interneta. Cilj Vodiča je edukacija i informiranje zainteresiranih budućih i postojećih gospodarstvenika radi savladavanja regulatornih prepreka u iskorištavanju prednosti jedinstvenog digitalnog tržišta. Vodič je pouzdan izvor…

Obveze ugostitelja glede obavijesti o zabrani usluživanja, odnosno dopuštanja konzumiranja alkoholnih pića, drugih pića i/ili napitaka koji sadržavaju alkohol osobama mlađim od 18 godina

Slijedom upita koje smo zaprimili od naših članova Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika, a u svezi obveza ugostitelja glede propisane obavijesti o zabrani usluživanja, odnosno dopuštanja konzumiranja alkoholnih pića, drugih pića i/ili napitaka koji sadržavaju alkohol osobama mlađim od 18 godina, zatražili smo mišljenje od Ministarstva…

Prijave za odlazak na Europa Cup for Florists u travnju u Genovi

Pozivamo članove Sekcije cvjećara Udruženja obrtnika Split koji su zainteresirani za posjet natjecanju Europa Cup for Florists koje se održava od 7. do 9. travnja 2016. godine u Genovi (Italija) da se prijave Stručnoj službi Udruženja obrtnika Split, najkasnije do sljedećeg petka, 05.02.2016. godine. Postoji mogućnost…

U ponedjeljak osnivačka sjednica Sekcije dizajnera tekstila i krojača

Pozivaju se svi članovi Sekcije dizajnera tekstila i krojača Udruženja obrtnika Split na osnivačku sjednicu te Sekcije koja će se održati u prostorijama Udruženja obrtnika Split na adresi Kliška 13 u Splitu, dana 01.02.2016. godine (ponedjeljak) s početkom u 12,30 sati. Za istu je na Dnevnom…

Kalendar