Search
Close this search box.

Naši obrtnici na 11. Obrtničkim sportskim igrama!

Obrtnička komora Zagreb ukupni je pobjednik 11. Obrtničkih sportskih igara, održanih od 10. do 13. svibnja u Malom Lošinju.

Drugo mjesto pripalo je Obrtničkoj komori Primorsko goranske županije, a treće mjesto u ukupnom poretku zauzela je Obrtnička komora Istarske županije.

Naša matična komora, POK Split, uz nastup brojnih obrtnika sa našeg područja, zauzela je 9. mjesto u ukupnom poretku sa osvojene tri srebrne i jednom brončanom medaljom. Marija Dabić zaslužna je za srebro u stolnom tenisu za žene, a Kruno Dabić za muškarce. U mješovitom paru koji se ove godine prvi put eksperimentalno uveo u raspored natjecanja i nije se bodovao za ukupni poredak, njih dvoje osvojili su također 2. mjesto. Brončana medalja osvojena je u potezanju konopa, i to ekipa u sastavu: Jakov Čerina, Ivan Čudina, Željka Grubišić, Dijana Purišić, Tatjana Čakić, Ike Borozan, Boris Gulam, Jakov Ivelić, Mara Topić, Ante Antić, Igor Grubišić i voditelj Marko Topić.

Ukupno trinaest komora je osvajalo medalje na 11. Obrtničkim sportskim igrama. Prvo mjesto ekipno je donosilo 5 bodova, drugo 4, a treće 3 boda, dok pojedinačno prvo mjesto komori donijelo 3, drugo 2, a treće mjesto 1 bod.

Trofej Fair Play 11. Obrtničkih sportskih igara dobila je Sandra Pehnec iz Koprivničko križevačke županije, koja je nastupila unatoč gipsu na slomljenoj nozi.

Više od 600 sudionika natjecalo se u sedam sportskih disciplina. Na djelu smo vidjeli malonogometaše, tenisačice  i tenisače, stolnotenisačice i stolnotenisače, pratili koliko su spretne ruke obrtnica i obrtnika u pikadu i u kuglanju i koliko su snažne u potezanju užeta i odbojci na pijesku.

Domaćin 11. OSI bila je Obrtnička komora Primorsko – goranske županije i Udruženje obrtnika Cres – Lošinj, generalni sponzor OSI bio je Hrvatski Telekom, a sponzor Crodux .

Fotogaleriju sa 11. OSI možete vidjeti na ovom linku, a više informacija pročitajte na web stranicama HOK-a.